Náměstíčko

Televizní seriál

Existuje v jednom nejmenovaném okresním městě jedno malé náměstí, kterému se odjakživa říká Náměstíčko. Tvoří velice zajímavou část města. Přes všechny styly je to náměstíčko současné, protože je rok 2002 a žijí v něm naši současníci.
O co jde? O deset příběhů deseti obyvatel tohoto Náměstíčka. Protože se zde po léta všechny rodiny znají, některé více, některé se pouze zdraví, tudíž jejich příběhy na sebe vzájemně navazují, podporují se, prostupují, i když jde vždy o uzavřenou povídku. Není tu zkrátka jeden hlavní hrdina, jsou tu lidé z Náměstíčka, mozaika jejich příběhů vytváří jeden velký obraz.
Abychom postavy lépe poznali a nevstupovali nám do budoucích příběhů jako neznámé, vykonává našich deset hrdinů a hrdinek jednu společnou zájmovou činnost. Jsou členy a členkami kostelního sboru v kostele, který taktéž na Náměstíčku stojí.
Prožíváme příběh učitelky mateřské školy, která přijde o práci, příběh truhláře, který před svou smrtí vytvoří své životní dílo pro místní kostel, příběh lékařky, která prožije lásku s uměleckým fotografem, příběh ženy, která je celý život mezi lidmi, ale je věčnou Robinsonkou, příběh rodiny, která málem ztratí lásku své dcery, a další.
Příběhy obyčejných lidí – žádných současných supermanů managementu, podnikatelů, kteří by dnes nenastoupili do škodovky, i když ještě nedávno jezdili do práce tramvají. Samostatné příběhy jsou spojovány ještě jednou linkou, která nenápadně proráží jako rez. Toto místo, které s celým bytovým fondem patří městskému úřadu, se zalíbí několika zahraničním firmám.
Pro diváka vznikl seriál deseti zajímavých a přitažlivých povídek. Co si z toho vyvodí, necháváme na něm.

Náměstíčko

původní televizní seriál
autor scénáře: Jan Míka
režie: Jaroslav Hanuš
kamera: Petr Polák
producenti: Jaroslav Bouček Bull film s.r.o.
Jaroslav Kučera Česká televize
počet dílů: 10
stopáž jednotlivého dílu: 52 minut
originál formát: 16/9
zvuková norma: stereo
výsledný nosič: digi Beta
jazyková norma: česká

Časový plán realizace:
přípravné práce I: 16.9.2002 – 1.12 2002
natáčení I: 2.12. 2002 – 14.12.2002
přípravné práce II: 15.12. 2002 – 30.3. 2003
natáčení II: 31.3. 2003 – 6.7. 2003
dokončovací práce: 7.7. 2003 – 31.1. 2004

Předpokládaný termín premiéry v České televizi: podzim, zima 2004

Společnost BULL FILM s.r.o. v koprodukci s Českou televizí bude natáčet 10-ti dílný televizní seriál „Náměstíčko“. Autorem scénáře je Jan Míka a režisérem Jaroslav Hanuš, kteří společně s producentem Jaroslavem Boučkem natočili dva divácky nejúspěšnější seriály posledního desetiletí – 52 dílný „Život na zámku“ a 10 dílný „Šípková Růženka“, které byly zároveň oceněny v anketě Tý Tý jako nejlepší pořady roku.

Herecké obsazení:

Role Herec/čka

Lucie Veselá Ilona Svobodová
Plecitá Luba Skořepová
Lopušný Josef Vinklář
Loučná Ljuba Krbová
Farář Jiří Dvořák
Loučný Oldřich Navrátil
Madam Paříž Jana Paulová
Ema Veronika Freimannová
Jan Jiří Langmajer
Pantoflíčková Gabriela Vránová
Bohunka Kateřina Hrachovcová
Bříza Václav Vydra
Milda Pavel Nový
Svatý Pavel Kikinčuk
Svatá Dana Batulková
Ida Rybářová Pavlína Mourková
Irena Jana Hlaváčová
Antonín Martin Stropnický
Rybář Pavel Zedníček