Václav

Václav Vingl je vesnický outsider, který ve svých 40 letech žije s maminkou pod jednou střechou. Přestože je Václav vnímán jako místní šašek, hlupák a problematický nezvladatelný kluk, my v něm (spolu s maminkou) vidíme citlivého, vnímavého dobráka s klukovskou duší a s hlavou plnou milých lumpáren. Celá vesnice v něm vidí jen problém. Dokonce i bratr František, který celý život soupeří s Václavem o lásku matky a otce. Tyto dva světy na sebe neustále naráží, a tak Václav lítá z jednoho průšvihu do druhého. Drama vrcholí soubojem bratrů o lásku Frantovy milenky Lídy, který končí trestným činem. Václav je uvězněn. Matčina ochrana je pryč. Stává se terčem útoků spoluvězňů i traumatických vzpomínek na otce. Pomalu umírá.

Matka se rozhodne požádat prezidenta o milost. Ta je podmíněna peticí spoluobčanů. Odpustí Václavovi celá vesnice, když mu nedokáže odpustit ani vlastní bratr František?

Vaclav, the village loser, in his 40ties, still living with mather (Emilie Vasaryova) on the outskirts of village. People around consider him as the local fool, who is nothing but pain for them. Same way sees him his brother Frantisek (Jan Budar), with whom he is competing for mother and now even for Frantisek’s mistress Lida ( Soňa Norisová ). The tension between Vaclav, his brother and the village is escalating into a criminal act. Vaclav gets busted. Mother’s protection is gone. Now he is target of fellow prisoners and traumatic memories about his dad. He is dying slowly. Mother decides to ask for presidential pardon from Vaclav Havel but the village referendum is a must to submit the request…

Nový videoklip z filmu VÁCLAV k písni Dezolát z desky Fenomén od skupiny Vypsaná fixa

prezentace k filmu [pdf] [1,9 MB]

cineuropa.org

OFICIÁLNÍ STRÁNKY

info na stránkách České televize